QUESTZONE
QUESTZONE

Бий посуд - я плачу

Фото  к новости Бий посуд - я плачу
Терапевтічненькое місце! Антистресовий атракціон «Бий посуд!» Відкрився влітку на в Минську у квест-провайдера Quest Zone.
Я беру прозору пляшку за шийку і несміливо кидаю в стіну. Пляшка лопається, осколки розлітаються по вузькій кімнатці - але їм мене не дістати. До того ж моє обличчя захищає маска, а стою я за стійкою, яка закриває більшу частину тіла.
- Незвично почуття, - знімаючи маску, невпевнено зізнаюся команді Quest Zone, яка влаштувала мені тестове посудокрушеніе. Чесно кажучи, я й не хотів особливо нічого розбивати ... Але щось солодко надломилося всередині, як шоколад в цукерці з начинкою. Соромлюся ділитися метафорою, тільки зізнаюся вголос: - Залишилося відчуття недомовленості ...
- Так одна пляшка - це ні про що, звичайно! Це все тобі! - обурений моїй скромністю «квестзоновец» Віталій киває на рядок жертв на стійці: чотири пляшки різних розмірів і кольорів, дві маленькі салатниці і плоска тарілка побільше. - Сім предметів - мінімальний набір, інакше не зрозумієш, про що це було!
Я беру другу пляшку зеленого кольору і запускаю її в набитими спеціальної арматурою стіну вже сильніше. Дзвін розбитого скла тішить вуха, різкий звук схожий на феєрверк. Осколки знічкамі сиплються на усіяний побратимами підлогу.
- А осколки не долетять до мене, якщо щосили кинути?
- Ні, стіна зроблена так, щоб нічого не відлітало прямо в тебе, - каже автор ідеї Павло. - Але ми все одно просимо людей надягати маски або хоча б окуляри на вибір. Хоча травм серед клієнтів не було. А ще про всяк випадок тримаємо аптечку і просимо дотримуватися техніки безпеки, не допускаємо п'яних.
Злегка підтягуюся на стійці і перевалювати через неї, щоб заглянути з іншого боку. Дійсно, осколків до нашої частини кімнати долітає лише дещиця.

- Візьми зацени «Жан-Поль Шене», - директор Quest Zone Микола підморгує і зі знанням справи простягає мені пляшку з-під елітного вина. - У неї незвичайна форма.
Навіть не знаю, за що вхопитися: взятися за спокусливо вигнуте шийку або укласти великий палець на призначену йому виїмку. Обираю горло - і зі святковим насолодою запускаю «Жан-Поль Шене» на зустріч з металевою рейкою. Ось що значить бренд і ергономіка!
Здається, я входжу в азарт. Осмілівши, маску міняю на захисні окуляри.
Четверту пляшку кидаю вже як «коктейль Молотова» - зі злістю і жадібним очікуванням руйнування. Колір вже не запам'ятовую - зате в пам'ять карбується відчуття якогось ... звільнення чи що?
Питаю про антистресовий ефект.
- Якщо про негативні емоції, то я не кажу, що, розбивши п'ять тарілок, ти вирішиш проблеми свого особистого життя, - розповідає Павло. - Це скоріше закріплює інструмент. Для психологів може бути цікаво направляти своїх клієнтів для закріплення опрацювання травм і проблем. Коли пропрацював - залишки агресії можна винести. А просто прийти і розбити - це лише дискретне дію. Злість повинна трансформуватися в щось.
Павло Ляшкевич - психолог, що працює в напрямку провокаційною психології. У тому числі він займається антистресової терапією. Ідею зробити атракціон він підгледів, гуляючи по Києву.
- З іншого боку, якщо людина не готова йти до терапевта, але є злість, яку потрібно виплеснути сьогодні - можна, наприклад, роздрукувати фото образив людини і прийти в «Бий посуд!». У нас були такі випадки, коли приходили люди, засмучені викладачами або ДАІ, і вішали фотографії на задню стінку. Рятуємо таким чином і кривдників від травм, - посміхається Павло, - допомагаючи потерпілим зняти внутрішнє напруження і агресію. Потрібно дати вихід емоціям. Якщо щось застряє в тобі - буде руйнувати організм зсередини. Але взагалі, звичайно, з психологією потрібно працювати більш глибоко.
Інсайти можуть і просто приходити в процесі биття посуду, навіть коли думаєш, що все у тебе в житті добре, стверджує Павло. Не обов'язково тримати в свідомості проблему, вона сама може спливти.
Для цих цілей у мене залишаються ще три білі тарілки. Тримаю в руці чорний маркер, яким можна щось написати на посуді, перш ніж відправити в склобій. Спочатку не можу придумати ворога, але незабаром згадую:
- А взагалі можна прийти бити посуд без жодного стресу, просто тому, що це прикольно! - каже Павло.
Засудивши останню тарілку і наповнившись психологічної легкістю, подорожуємо у сусіднє приміщення: антікафе Party Zone, де автори продовжують розповідати про аттраціоне.
- Хто приходить бити посуд?
- Різні люди, - каже Павло. - І зрілі жінки, і компанії перед Дівочі, Парубоцькі, днями народження ...
- А я все думав, що «Бий посуд!» Буде більше для молоді, - зізнається Микола. - Ще не з'явився постійний клієнт - веде активний спосіб життя пенсіонерка. Перший раз прийшла одна спробувати. Але в цей же день купила два подарункові сертифікати. А тепер періодично витягує друзів.
- З'ясовувати стосунки приходять і практичні пари, що економлять подаровані на весілля сервізи, - додає Павло. - Молодята приходять бити посуд на щастя і довге сімейне життя. Третина клієнтів приходять з дітьми ... Дитину, якщо не докидає до стіни, можна поставити на стійку: звідти він може кидати тарілки на підлогу. А якщо вся компанія не старше 18, то у нас є супроводжуючий дорослий-адміністратор.
Якщо клієнти дорослі, то в «посудобоечной» їх залишають наодинці. Відеоспостереження, як в квест-кімнатах, немає.
- А чи можна кричати? Від злості, наприклад. Це ж чутно навколо, напевно?
- Ну перехожих в коридорі навряд чи збентежать крики: тут же весь поверх в квестах. А сусіднє приміщення тільки одне: наша ігрова-антікафе. Тут трохи чутно, звичайно, але у нас зазвичай грає музика. Зараз покажу ... - обіцяє Віталій і виходить.
Через десяток секунд чую за стіною несамовитий, але дуже глухий крик. На тлі музики він правда загубиться.
- Скільки предметів ви рекомендуєте? І скільки зазвичай часу йде на них у учасників?
- 7-10 предметів буде добре, - каже Микола. - Якщо менше, то чи не відчуєш. Що стосується часу, найчастіше найбільший набір розбивають за 5-10 хвилин, а взагалі буває від 3 до 20 хвилин. Можна ж ще пофотографуватися, зняти відео, підписати тарілку ... Ніхто не виганяє: хочеш розтягнути на 40 хвилин - без проблем, якщо в розкладі далі нікого немає. Іноді приходять за добавкою: мовляв, а можна ще два сети?
- А звідки береться посуд?
- З різних джерел, - розповідає Віталій. - Щось купуємо, щось нам віддають безкоштовно або за мінімальною ціною в кафе, ресторанах і їдальнях. Посуд не обов'язково б / у, буває адже шлюб при транспортуванні.
Quest Zone пропонують на вибір три сети: 7 предметів (15 рублів), 12 предметів (25 рублів) і 30 предметів (50 рублів). Подарунковий сертифікат можна купити за 25 або 50 рублів. В арсеналі - тарілки, банки, пляшки і чашки. Бронюється приміщення на півгодини.
Можна приходити і зі своїм посудом. Тоді оплатити потрібно буде тільки час: 10 рублів за вхід. Так що можна не здавати пляшки, а топати з ними в «Бий посуд!». Екологічність, до речі, не постраждає: відходи вивозить спеціальний сервіс.
Вийшовши з квестомеккі на Куйбишева, 22, я раптом усвідомив, що тепер знаю, куди йти, коли мені попадеться поганий квест. Дивишся, і рецензія вийде не такий вже злий!
Відеоогляд
інші Статті