QUESTZONE
QUESTZONE

Квести стімпанк

Фото  к новости Квести стімпанк
Квести стімпанк для любителів фентезі і парових машин. Антураж вікторіанської епохи, злі сутності, які викрали секрет управління паровими агрегатами - як врятуватися і зберегти планету. Всього 1 година на прийняття рішень, і ви запам'ятаєте це яскраве пригода.
Стімпанк - соціокультурне спрямування в літературі, моді, технологіях, натхнена енергією пара. Стим + панк - це об'єднання двох понять, одне з яких означає «пар» (steem, англ.), А друге «панк» - субкультура, критично налаштована до політики, суспільству в цілому. Стімпанк, який в момент виникнення вважався альтернативою кіберпанку, став, по суті, одним з найбільших його відгалужень. Субкультура має величезне число послідовників, як у молодіжному середовищі, так і серед серйозних діячів культури і мистецтва - художників, письменників, кінематографістів. Яскравий приклад цього - в популярному вигляді розваг квести тематичні кімнати в стилі стімпанк користуються завидною популярністю. При цьому учасниками квестів виявляються не тільки молоді люди, але і представники того покоління, чиє дитинство і юність нерозривно пов'язані з першими культовими творами авторів стимпанка.
ІСТОРІЯ ПОЯВИ стімпанк
Розквіт економіки в роки правління королеви Вікторії привів до того, що і в століття зовсім інших технологій про парових машинах постаралися згадати. Так з'явилися численні варіації альтернативних шляхів світової історії, в яких неодмінним атрибутом залишаються прикмети старої доброї Англії другої половини XIX століття.
Вікторіанська епоха визнана в історії періодом стрімкого розвитку економіки і зародження капіталізму. Епоха парових двигунів, яка перемогла силу коней і ручної праці, визначила вектор розвитку світової цивілізації. Парові машини задавали тон всюди, а люди, які вміли їх створювати і управляти ними, вважалися одними з найбільш гідних, удостоювалися честі монархів, а іноді і скидали тих з трону.
На тему парових машин писали такі письменники-фантасти, як Герберт Уеллс ( «Машина часу»), Едвард Елліс ( «Парова людина в преріях»), Жюль Верн ( «Двадцять тисяч льє під водою»). Їх твори, що стали безсмертної класикою науково-фантастичного стилю в літературі, виявилися прабатьками стимпанка. Альтернативний шлях розвитку світу, в якому все сучасні технології відкинуті і в світі панує культ парових машин, - це канва кожного твору в стилі стімпанк, будь то сучасний місто, невідома планета або загадковий світ зі змовами, війнами і перемогою над насильством.
Багато творів, які сьогодні з повним правом відносять до стімпанк, були створені в 70-е і навіть 60-ті роки минулого століття. Але сам термін був введений в 1987 році Кевіном Джетер як іронічний синонім стилю кіберпанк. Роман письменника «Ніч Морлоку», як і романи Пауерса і Блейлок, породив потужну хвилю фантастичних творів на тему вікторіанської епохи.
Ключовим акцентом розвитку стилю стало культовий твір Вільяма Гібсона і Брюса Стерлінга «Машина відмінностей» (1990). Фантастичний роман привернув увагу не тільки затятих прихильників стимпанка, а й широкого загалу шанувальників літератури. З цього моменту стімпанк став не просто модним напрямком купки любителів фантазій на тему старовини, а й потужним культурним явищем з багатомільйонною армією шанувальників.
Квест у стилі стімпанк У стилі стімпанк розроблено багато захоплюючих ігор. Тематичні квести пропонують шанувальникам парових машин будь-якого віку.
Квести в стилі стімпанк популярні тим, що вони не припускають відмінної оцінки з механіки машин і механізмів або чаклунських навичок заклинання парових двигунів. Кмітливість, уміння знаходити несподіване рішення, командний дух і віра в себе і тих, хто поруч, - ось запорука успішного проходження квесту і джерело драйвового настрою. Грайте, і нехай парові машини дарують вам своє тепло і енергію, як у старій добрій Англії.
інші Статті