QUESTZONE
QUESTZONE

Перфоманс: переваги квеста і нюанси жанру

Фото  к новости Перфоманс: переваги квеста і нюанси жанру
Перфоманс - інтерактивна гра. Вона об'єднує різні напрямки і особливості ігрових форматів. Суть зосереджена навколо того, щоб розвивати по-своєму сюжетну лінію, але при цьому в грі задіяні один або два актори, які ведуть процес і контактують з учасниками через розмову або тілесний контакт. У квесті-перфомансе кожен гравець - це герой історії. Він впливає на гру, сам процес і результат, роблячи його цікавим і захоплюючим.
ОСОБЛИВОСТІ квест-перфоманс
Історія існування квесту починається з моменту, коли проект Sleep No More був запущений в Америці. В Україну він потрапив швидко, причому не в «чистому вигляді», а з урахуванням місцевих особливостей менталітету, а також тематик, актуальних серед громадськості.
Зараз є різні квести, кожен з яких по темі відрізняється від інших. В середньому їх налічується кілька десятків. Найбільшим попитом серед вважаються послеапокаліптіческіе сценарії, історії Другої світової війни, хоррор.
Перфоманс і квест-перфоманс - два різних напрямки. Кожне відрізняється своїми особливостями, але і загальне теж є. Так, в нашому випадку гравці виявляються в кімнаті, яка доступна для квесту протягом години. За цей час потрібно розвивати ситуацію, діяти, проживати життя свого героя, з огляду на те, як рухаються події. Квест-перфоманси обладнуються і оформляються відповідно до тематичної концепцією. Перевага такого дійства - мінімум загадок, логічних задач, складних питань, які потрібно терміново вирішувати. Відкривається велика територія для фантазії, отримання нових емоцій, прояви себе.
У перфомансах акцент ставиться саме на емоції. Як переживань можуть бути радість, смуток, розчарування, пристрасть та інше. У кімнаті створюється особлива атмосфера, яка повинна підтримуватися протягом всієї гри. Важливо правильно розподілити ролі між учасниками, продумати все до дрібниць, щоб дійство було реалістичним, а потрібні емоції з'явилися у кожного, хто знаходиться в ролі.
Перфоманс: СЮЖЕТ І ПРАВИЛА
Сюжет може бути практично будь-яким. Його характерна риса - відсутність лінійності. Імпровізація не просто вітається, без неї ніяк. Актори повинні бути професійними: потрібно швидко реагувати на поведінку героїв, давати відповідей, застосовувати певні звукові та світлові ефекти. Останні підбираються заздалегідь і впроваджуються для максимальної реалістичності, посилення певних почуттів, емоцій, переживань.
Іноді актори допомагають гравцям, в інших випадках вони їх плутають, намагаються повернути хід подій. Багато що впливає на складаний сюжет, який практично неможливо передбачити. І якщо в звичайних квестах все заздалегідь визначено, то два однакових результату в різних групах, що грають в квест-перфоманс, малоймовірні.
Варіантів маса - залишається прочитати опис і зупинитися на тому, що хочеться спробувати найбільше. Пропонуються варіанти для новачків і професіоналів, аматорів і тих, хто ще не впевнений, що зацікавиться захопленням.
У будь-якому випадку весело провести час в квест-кімнаті вдасться. Можна прийти самому або взяти з собою друзів - максимальна кількість учасників не визначено. 4-5 чоловік - середня кількість, але деякі тематики припускають необхідність залучення величезних компаній, що складаються з декількох десятків учасників.
Квест-перфоманс підходить для тих, хто хоче відчути нові емоції, пізнати себе, відчути чужу роль, полоскотати нерви. Людям, які люблять і не бояться пробувати щось нове, обов'язково така розвага сподобається.
інші Статті